Jak konturować twarz? Czyli sprawdzone sposoby na trójwymiarowość twarzy z kosmetykami Maybelline!

 • Dodał(a) Oktawia
 • 28 grudnia 2017 14:54:22 CET
 • 3 komentarze
 • 9 821 wyświetleń

Choć może wydawać się, że konturowanie twarzy to bardzo trudna technika makijażu, to prawda jest taka, że przy pomocy odpowiednich kosmetyków możemy przeprowadzić ten zabieg bardzo sprawnie i uzyskać wyrazisty efekt makijażu. Przy konturowaniu twarzy zarówno na mokro, jak i sucho bardzo pomocne okazują się kosmetyki Maybelline. Podpowiadamy, na jakie produkty warto zwrócić szczególną uwagę i jak konturować twarz!

Jak konturować twarz? Jakie kosmetyki do konturowania twarzy wybrać?

Co ma na celu konturowanie twarzy? Otóż chodzi tu przede wszystkim o to, by przy pomocy odpowiednich produktów do konturowania twarzy (to znaczy rozświetlacza i bronzera) zatuszować pewne mankamenty urody, a jednocześnie uwypuklać te bardziej atrakcyjne rejony naszej twarzy. Przy pomocy bronzera możemy m.in. wyszczuplić swoją twarz, ukryć zbyt okrągłe policzki, wysokie czoło czy szeroką szczękę. Rozświetlacz ma natomiast za zadanie uwydatnić nasze kości policzkowe, nadać spojrzeniu rozświetlonego wyglądu i skupić wzrok bardziej na centralnej części twarzy. Dzięki technice konturowania twarzy możliwa jest optyczna zmiana kształtów naszej buzi i wyraźne złagodzenie jej rysów.

Konturowanie na mokro i sucho - na czym polega różnica?

Modelowanie twarzy możemy przeprowadzić na dwa różne sposoby - na sucho, przy pomocy rozświetlacza i bronzera w formie pudru, oraz na mokro, to znaczy przy pomocy kosmetyków o konsystencji płynnej lub kremowej. Obydwie metody pozwalają na zatuszowanie niedoskonałości i podkreślenie atutów naszej urody, jednak może okazać się, że jedna z wersji będzie lepszym uzupełnieniem makijażu wieczorowego, podczas gdy druga lepiej sprawdzi się na dzień. Różnicę pomiędzy konturowaniem twarzy na mokro i sucho najlepiej zrozumiemy po obejrzeniu filmiku z kanału Make up in the City - makijażysta Maybelline pokazuje, jak powinno wyglądać konturowanie twarzy krok po kroku w obu wersjach. Dodatkowo, na tutorialu przedstawione są wszystkie kosmetyki Maybelline, które idealnie sprawdzają się przy konturowaniu twarzy na sucho i mokro.

Kilka porad na temat konturowania twarzy

 • Konturowanie na mokro będzie zdecydowanie lepszym pomysłem na wieczór ze względu na bardziej wyrazisty efekt. Na dzień najlepiej zaś wybierać kosmetyki do konturowania twarzy w pudrze.
 • Rozświetlacz nakładamy przede wszystkim na centralną część twarzy (środek czoła, nos, broda, łuk Kupidyna), a także w okolicy oczu i nad kośćmi policzkowymi.
 • Bronzer aplikujemy zazwyczaj pod kością policzkową, w okolicy żuchwy i po bokach czoła.
 • Pamiętajmy jednak o tym, że aplikacja produktów do konturowania twarzy powinna być uzależniona przede wszystkim od indywidualnych kształtów naszej buzi.
 • Nie zapominajmy o dokładnym roztarciu granic pomiędzy bronzerem, a rozświetlaczem, by uzyskać jak najbardziej naturalny efekt makijażu.
 • Decydując się na konturowanie, musimy zadbać o nieskazitelny wygląd skóry twarzy - przed modelowaniem twarzy nałóżmy więc na skórę dobry podkład kryjący.
3 komentarze
 • Andrea, izasolarz, oraz Rozala lubią to
 • Andrea
  Andrea Od czasu gdy konturuję twarz przestała być "płaska" i dużo fajniej się prezentuje. Nie maluję się mocno ale odrobina podkładu, lekkie konturowanie, tusz i pomadka robią ekstra efekt.
  28 grudnia 2017 - 1 lubi to
 • izasolarz
  izasolarz Wczoraj wraz z innymi zamówionymi kosmetykami przyszła do mnie kredka dwustronna do konturowania. Miękka, fajnie się rozciera i jak spróbowałam konturować twarz to sama siebie zaskoczyłam. Po pierwsze, że to takie łatwe a po drugie ze konturowanie daje ta...  więcej
  3 stycznia - 1 lubi to
 • Rozala
  Rozala Trzeba tylko chcieć, to naprawdę proste.
  3 stycznia