W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę...

 • W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę...

  ***

  Świat powoli zaczyna bezwstydnie pachnieć mandarynkami , w pracy nie zwalniam (choć grudzień), ale mentalnie jestem już zawieszona w świątecznej czasoprzestrzeni.

  Trochę lunatykuję i lawiruję w codzienności marząc o kompocie z suszu, nakrywaniu stołu i zapachu choinki wypełniającym dom.

  Nie znoszę przedświątecznego amoku, kupowania prezentów na ostatnią chwilę przy wtórze "Last Christmas" i wzajemnym przepychaniu i łokciowaniu z innymi kolejkowiczami - dlatego, by ocalić dla siebie magię i czar świąt - prezenty kupuję sukcesywnie już od tygodnia. Z pomocą przychodzą mi sklepy internetowe - co za dobrodziejstwo! 

  Nie tworzę listy, nie rozpisuję perfekcyjnego planu, nie czuję presji. Co roku spędzam Boże Narodzenie w małym, rodzinnym, kochającym się gronie - nie muszę serwować wymuszonych uśmiechów przelotnie widzianym zgryźliwym ciotkom ;) i nie ma potrzeby bym zdobywała się na sztuczne unoszenie kącików ust na widok pary kaloszy :) Prezenty są zawsze trafione!

  Jestem zdrową egoistką - dla siebie też coś pięknego wymarzyłam! Jestem w trakcie pisania listu do Mikołaja i nieco bardziej praktycznego (a nie mniej romantycznego - na pewno skuteczniejszego) wysłaniu Lubemu linka do tej uroczej, cofającej w czasy dzieciństwa, filigranowej  filiżanki Villeroy&Boch i  sklepu namoimstole.pl , gdzie można sprawić, że stanie się moja.  

  Już nie wyobrażam sobie bez niej świąt! Czytasz to Luby-Mikołaju ;)? 

  Źródło fot.: na moim stole.pl 

   

  W tym roku planuję również sama wykonać ozdoby na świąteczny stół. Będzie dużo bieli, form z papieru i mieszanych mediów (tkaniny, słoma, może odrobinę ceramiki - zobaczymy :) Dekorację będę też tworzyć z moimi ultrautalentowanymi dzieciakami w szkole! Niedługo może pochwalę się prototypami ozdób. 

  Mama i Siostra na pewno dostaną pachnidła i kosmetyki oraz zapachowe świece i lampioniki w kształce kamieniczki, takie które możacie zobaczyć na zdjęciu. Sprawdzają się doskonale w moim wnętrzu, wnosząc do niego dużo radości. Może i na ich stoły wyczaruję jeszcze jakieś cudne akcesoria? Na pewno znajdę coś niezwykłego! 

  Ja, prócz wymarzonej filiżanki - mam nadzieję znaleźć pod choinką jeszcze perfumy Chloe Intense (jak co roku). 

   

  A Wy? Czy znacie już treść mikołajowych listów? Czy już je realizujecie? 

   

1 comment
 • Matis likes this
 • Daga
  Daga Prezenty dla bliskich już kupione i zapakowane. Co dostanę nie wiem, lubię niespodzianki. Wiem natomiast, że i sama sobie zrobię prezent w postaci kurteczki i butów :)
  December 10, 2015 - 1 likes this